Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Podstawowe usługi świadczone przez dom

Dom realizuje cele i zadania określone w przepisach ustawy o pomocy społecznej, a w szczególności zapewnia całodobową opiekę osobom, które z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, nie są w stanie samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, a którym nie można zapewnić niezbędnej pomocy w formie usług opiekuńczych.

Dom jest placówką stałego pobytu, koedukacyjną, przeznaczoną dla osób w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorych, zapewniający godne i bezpieczne warunki życia.

Naszym mieszkańcom zapewniamy:

 • całodobową opiekę zespołu opiekuńczo-pielęgnacyjnego,
 • stały kontakt z lekarzem rodzinnym,
 • fachową opiekę socjalną,
 • różne formy rehabilitacji,
 • zającia teraupetyczne,
 • integrację ze środowiskiem,
 • posługi religijne,
 • całodobowe wyżywienie dostosowane do zaleceń dietetycznych.

Artykuły

 • Terapia zajęciowa

  Zgodnie z kalendarzem imprez organizowane są na terenie domu ogniska, zabawy z okazji okolicznościowych świat oraz wyjazdy turystyczne. Współpracujemyz dziećmi i młodzieżą z Przedszkoli, Szkół Podstawowych, Gimnazjum, Warsztatem Terapii Zajęciowej oraz Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych i Twórczych „Ewki” i Caritasem, którego członkowie wspólnie z mieszkańcami uczestniczą w comiesięcznej Mszy Św. Niedzielnej oraz innych nabożeństwach (Nabożeństwo Majowe, różaniec). Mieszkańcy integrują się poprzez wspólne obchodzenie urodzin, imienin, świąt kościelnych, Dnia Babci, Dnia Dziadka, Dnia Matki, Dnia Kobiet, Walentynek czy Mikołajek.

  Czytaj Więcej o: Terapia zajęciowa
 • Rehabilitacja

  W naszym domu znajduje się sala fizjoterapeutyczna, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. Sala jest przestronna, dobrze nasłoneczniona, co sprawia, że ćwiczenie w niej jest bardzo przyjemne, dodatkowym atutem jest widok na jezioro. Pomieszczenie wyposażone jest w UGUL, materace, drabinki, rowerki treningowe, rotory kończyn górnych i kończyn dolnych, stół do terapii manualnej usprawniający dłoń i kończynę górną oraz różnorodne ciężarki, piłeczki i taśmy thera band. W przypadku dolegliwości bólowych w różnych partiach ciała dysponujemy lampą solux. Fizjoprofilaktyka gerontologiczna ma na celu przeciwdziałanie występowaniu chorób, które często pojawiają się u osób starszych, zwłaszcza na skutek braku odpowiedniej aktywności. Dzięki uczestnictwie w zajęciach kinezyterapeutycznych mieszkańcy mają możliwość poprawy wydolności organizmu, układu krążeniowego, oddechowego, aparatu więzadłowo-mięśniowego oraz ogólnej sprawności psychofizycznej. Ćwiczenia dobierane są indywidualnie do potrzeb mieszkańca z uwzględnieniem chorób przewlekłych i współistniejących, przez fizjoterapeutę, opartą na konsultacji z lekarzem. W przypadku osób leżących, niemogących czynnie uczestniczyć w zajęciach indywidualnych w sali, fizjoterapeuta prowadzi rehabilitację przyłóżkową.

  Czytaj Więcej o: Rehabilitacja
 • Opieka duchowa

  Opiekę duchową i religijną nad Mieszkańcami DPS sprawuje Ojciec Kapucyn z Parafii Świętego Antoniego w Wałczu – Grzegorz Badziąg. Raz w miesiącu odbywa się spowiedź św. oraz w ostatnią niedzielę każdego miesiąca odprawiana jest Msza św.

  Czytaj Więcej o: Opieka duchowa

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-10-22 11:56przez:
Opublikowano:2020-10-22 14:56przez:
Zmodyfikowano:2023-01-24 14:56przez: Anna Marko
Podmiot udostępniający: Dom Pomocy Społecznej w Wałczu
Odwiedziny:2860

Rejestr zmian

 • [2023-01-24 14:56:29]Anna Markozmiana lokalizacji na stronie

Banery/Logo