REHABILITACJA RUCHOWA

W naszym domu znajduje się sala fizjoterapeutyczna, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. Sala jest przestronna, dobrze nasłoneczniona, co sprawia, że ćwiczenie w niej jest bardzo przyjemne, dodatkowym atutem jest widok na jezioro. Pomieszczenie wyposażone jest w UGUL, materace, drabinki, rowerki treningowe, rotory kończyn górnych i kończyn dolnych, stół do terapii manualnej usprawniający dłoń i kończynę górną oraz różnorodne ciężarki, piłeczki i taśmy thera band. W przypadku dolegliwości bólowych w różnych partiach ciała dysponujemy lampą solux.

Fizjoprofilaktyka gerontologiczna ma na celu przeciwdziałanie występowaniu chorób, które często pojawiają się u osób starszych, zwłaszcza na skutek braku odpowiedniej aktywności.

Dzięki uczestnictwie w zajęciach kinezyterapeutycznych mieszkańcy mają możliwość poprawy wydolności organizmu, układu krążeniowego, oddechowego, aparatu więzadłowo-mięśniowego oraz ogólnej sprawności psychofizycznej.

Ćwiczenia dobierane są indywidualnie do potrzeb mieszkańca z uwzględnieniem chorób przewlekłych i współistniejących, przez fizjoterapeutę, opartą na konsultacji z lekarzem.

W przypadku osób leżących, niemogących czynnie uczestniczyć w zajęciach indywidualnych w sali, fizjoterapeuta prowadzi rehabilitację przyłóżkową.

Czytany 1065 razy