Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Oferowane usługi

Dom realizuje cele i zadania określone w przepisach ustawy o pomocy społecznej, a w szczególności zapewnia całodobową opiekę osobom, które z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, nie są w stanie samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, a którym nie można zapewnić niezbędnej pomocy w formie usług opiekuńczych.

Dom jest placówką stałego pobytu, koedukacyjną, przeznaczoną dla osób w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorych, zapewniający godne i bezpieczne warunki życia.

Naszym mieszkańcom zapewniamy:

 • całodobową opiekę zespołu opiekuńczo-pielęgnacyjnego,
 • stały kontakt z lekarzem rodzinnym,
 • fachową opiekę socjalną,
 • różne formy rehabilitacji,
 • zajęcia terapeutyczne,
 • integrację ze środowiskiem,
 • posługi religijne,
 • całodobowe wyżywienie dostosowane do zaleceń dietetycznych.

Artykuły

 • Opieka całodobowa

  • opis usługi

  Zapewniamy całodobową opiekę seniorom, którzy ze względu na wiek, a często również stan zdrowia, nie mogą mieszkać sami, a najbliżsi nie są w stanie – z różnych powodów – zapewnić im opieki i wsparcia przez całą dobę. Zapewniamy mieszkańcom naszego domu stały nadzór lekarski oraz pielęgniarski. W indywidualnym planie opieki koncentrujemy się na poprawie stanu zdrowia, a także zwiększeniu stopnia samodzielności w codziennym życiu dlatego prowadzimy zajęcia usprawniające i terapię zajęciową. W myśl naszego motto “życie z nami trwa dalej”, tworzymy drugi dom, w którym osoby starsze czują się bezpiecznie i komfortowo. Wiedząc, jak ważny jest kontakt z rodziną, zachęcamy bliskich i przyjaciół naszych pensjonariuszy do jak najczęstszych odwiedzin, organizujemy dni otwarte i imprezy okolicznościowe.

  • zakres usługi

  zakwaterowanie w pokoju 1,2,3 lub 4-osobowym z łazienką ogólnodostępną;

  wyżywienie dostosowane do diety pacjenta;

  całodobowa opieka opiekuńcza, opieka pielęgniarska w godz.7-19

  bogaty program wydarzeń kulturalno-artystycznych (koncerty, występy, uroczystości okolicznościowe)

  Czytaj Więcej o: Opieka całodobowa
 • Opieka nad chorym w stanie ciężkim

  • opis usługi

  Opieka nad chorym w stanie apalicznym jest niezwykle trudna. Poza konieczną pielęgnacją obejmuje wszechstronne działania medyczne, terapeutyczne i rehabilitacyjne. Mamy wieloletnie doświadczenie w opiece nad chorymi w stanie wegetatywnym. Stworzyliśmy system opieki nad osobami ciężko chorymi. Do każdego podchodzimy indywidualnie, dostosowując każdy aspekt opieki do stopnia niepełnosprawności oraz zaawansowania choroby. Bazując na naszym doświadczeniu staramy się pozostawać w ścisłym kontakcie z rodzinami. Naszym celem jest zapewnienie podopiecznym w ciężkim stanie bezpieczeństwa i komfortu.

  • zakres usługi

  opieka pielęgniarek i opiekunek medycznych

  ustalenie przez zespół terapeutyczny szczegółowego planu opieki indywidualnej

  leczenie żywieniowe wg zaleceń lekarskich (również przez gastrostomię/PEG)

  pielęgnacja tracheotomii

  Czytaj Więcej o: Opieka nad chorym w stanie ciężkim
 • Senior z chorobą Alzheimera

  • opis usługi

  Od wielu lat opiekujemy się osobami dotkniętymi chorobami otępiennymi w przebiegu głównie choroby Alzheimera, ale także choroby Parkinsona, choroby Picka, pląsawicy Huntingtona, neuroboreliozy. Wiemy, że opieka nad seniorem, u którego postępuje utrata pamięci i ograniczenie samodzielności, wymaga niezwykłej cierpliwości i wyrozumiałości. Nasz zespół – lekarze, pielęgniarki, terapeuci – dba o maksymalne podtrzymanie sprawności intelektualnej pensjonariuszy dotkniętych schorzeniami neurologicznymi, by jak najdłużej mogli cieszyć się życiem i kontaktem z bliskimi. Zapewniamy optymalną, dedykowaną terapię, wzbogaconą o różne formy profilaktyki. Bierzemy pod uwagę nie tylko bieżące potrzeby seniora, lecz wszystkie aspekty jego funkcjonowania, również w perspektywie długofalowej. Dlatego wspieramy kreatywność, dbamy o kontakty towarzyskie naszych podopiecznych, organizujemy warsztaty artystyczne, animacje, gry i rozmowy działające stymulująco i poprawiające samopoczucie osób z demencją.

  • zakres usługi

  zakwaterowanie w pokojach wyposażonych w instalacje przywoławcze i łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych;

  całodobowa opieka wysoko wykwalifikowanego personelu;

  kompleksowy program terapii zajęciowej i aktywizacji sprzyjający podtrzymywaniu sprawności funkcji poznawczych na możliwie wysokim poziomie;

  trening zdolności intelektualnych i ruchowych, tak aby ich funkcje utrzymały się jak najdłużej;

  indywidualny plan opieki.

  Czytaj Więcej o: Senior z chorobą Alzheimera

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-10-22 11:56przez:
Opublikowano:2020-10-22 12:59przez:
Zmodyfikowano:2024-03-12 12:56przez: Anna Marko
Podmiot udostępniający: Dom Pomocy Społecznej w Wałczu
Odwiedziny:4391

Rejestr zmian

 • [2024-03-12 12:56:08]Anna Markox
 • [2023-01-24 14:56:29]Anna Markozmiana lokalizacji na stronie

Banery/Logo